Kérdés

Doktor úr mit javasol? A leírt tumor mennyire veszélyes?

Tisztelt Címzett! Bevallom nem rólam van szó, hanem az élettársamról. Heretumorral (szeminomával) műtötték 2017.07.17.-én. A műtős orvos elmondása szerint ez a tumor egy burokban volt, így nem kellett eltávolítani a herét. A tumormarkereket nézték a vérben, az teljesen negatív, viszont a szövettani eredménye rosszindulatú daganatot diagnosztizált. Én úgy tudom a tumormarkerek nem informatívak, tehát nem mutatnak valós negatív eredményt. Nem csináltak nála CT-sem. Ami a legnagyobb probléma, hogy a párom nem hajlandó tovább lépni, én úgy gondolom Pet CT-lenne szükséges. A kérdésem az lenne, hogy ez a szeminoma nevezetű csíra tumor, mennyire veszélyes, és okozhat-e áttéteket? Mit javasolnak, mit tegyünk, merre tovább, milyen lépések szükségesek? Nagyon köszönöm a válaszukat. Tisztelettel: Rácz Renáta

Megválaszolt
Kategóriák: Gyógygombák

Válasz

  1. Dr. Fachet
    2017. Augusztus 9.

    Tisztelt Hölgyem!

    Köszönjük, hogy hozzánk fordult kérdésével! Viszonylag ritka, hogy egy szövettanilag rosszindulatú elváltozás tokba zártan fordul elő - de szerencsés. PET-CT végezhető, de nem feltétlenül indokolt. Megnyugvást hozhat, hogy a vizsgálat alapján nagy valószínűséggel kizárható más szervek érintettsége.
    Ugyanakkor a rosszindulatú sejtek jelenléte nem engedi meg a "hátradőlést", mert azt jelzi, hogy a szervezet egyensúlya felborult. Most ugyan egy szerencsés helyzet hívta fel erre a figyelmet, de odafigyelés nélkül idővel felütheti a fejét egy újabb hasonló folyamat valamely más szerven. Úgyhogy érdemes lenne e téren tudatosan fordulni az egyensúly visszaállítása és megtartása felé.

    Kérjük engedje meg, hogy néhány további fontos információt megosszunk Önnel! Az immunrendszer állapota alapvetően határozza meg ezen folyamatok alakulását, melynek támogatására javasolt a Fachet Vital Plus nevű készítmény fogyasztása 2x2 kapszula/nap adagolásban. Az immunrendszer és a szervezet működését befolyásoló számos tényező közül ki kell emelni a lelki-szellemi egyensúly jelentőségét, mivel a gondolati/érzelmi impulzusok irányítják alapvetően a fizikai test működését. Amennyiben ezen a téren nem sikerül egyensúlyt tartani, a test zavaró, romboló hatások alá kerül ill. azok hatása alatt marad. Ezért nem sikerül meggyógyulni azoknak a betegeknek, akik elmulasztják ezt beemelni a terápiájukba. A fizikai test gyógyítása és támogatása mellett ezért középpontba kell helyezni a belső munkát, mely speciális gyakorlatot kíván, továbbá valamennyi életterület átgondolása, szükség esetén újraszervezése is fontos, hogy minden egy irányba mutasson és ne maradjon terápia tekintetében rés a pajzson.

    Tisztelettel

    Dr Fachet orvosi  csapata