Kérdés

Régóta küzdök , rohamszerű hasmenéssel +szorulással felváltva ,habos széklettel

Tisztelt Dr.úr! Mivel nagyon régóta küzdök , rohamszerű hasmanéssel +szorulással felváltva ,habos széklettel , már minden kivizsgálást végig csináltak ,epehólyagom is kivették,semmi javulás nincs! Most egy fura kérdésem lenne , elnézés érte! Olvastam a Detoxitról ,mit tetszik javasolni megpróbáljam? Már volt féreg bennem arra kaptam gyógyszert ,kb .10 éve . Tisztelettel Livia.

Megválaszolt
Kategóriák: Hasmenés

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2017. Április 20.

    Kedves Lívia!

    Az a véleményem, ha eddig semmi sem segített, a béltisztító-méregtelenítő kúra mindenképpen megér egy próbát. Kezdjen el egy rövidebb, kúrát, amennyiben javulást tapasztal, csinálja tovább.

    Üdvözlettel,
    Dr. Podlupszki Csaba

Kérdés

Mitől tudnék meghízni?

RÉGÓTA KÜZDÖK SZORULÁSSAL,HASMENÉSSEL ,PÁNIKKAL,A VÁRATLAN HASMENÉS MIATT,EGYEDÜL NEM NAGYON KÖZLEKEDEK .CSAK AUTÓVAL VAGYOK BIZTONSÁGBAN. A FŐ BAJOM ,HOGY INKÁBB FOGYOK ,MIKOR MEGHÍZTAM A MIZAPINTÓL TUDTAM MEGHÍZNI ,DE ERRŐL LEKÉRTEM MAGAM MERT ESTE OLYAN VOLTAM MINT AKI NARKÓS , MOST ESCITALOPRAM SANDOST KAPOK, ÉS 0,5- ÖS RIVOTRILT.SZERETNÉM KÉRDEZNI MITŐL TUDOK MEGHÍZNI / AMI A MIZAPINBAN IS VOLT/ DE EZ CSAK EGY APRÓ MEGJEGYZÉS ,167 MAGAS ÉS 54 KG-VAGYOK! NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZÁT NAGY TISZTELETTEL :LIVIA!

Megválaszolt
Kategóriák: Szorulás

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2017. Március 21.

    Kedves Lívia!

    Sajnos erre nem tudok válaszolni. Nincs tudomásom semmilyen olyan szerről, ami kifejezetten arra szolgál, hogy valaki meghízzon tőle.
    Az emberek többsége inkább fogyni szeretne, ezert a gyógyszergyártók is ebbe az irányba lépnek,
    Üdvözlettel,
    Dr. Podlupszki Csaba 

Kérdés

Gyomortükrözés során megállapították hogy, nyitva van a gyomorszájam

Tisztelt doktorúr! 46 éves nőbeteg vagyok.Gyomortükrözés során megállapították hogy, nyitva van a gyomorszájam.Felszívódási zavarom van, és a gyomorsav visszajön a torkomba. A gasztróenterológus egy tesztel ( vérvétel ) megállapította hogy, a keményítőt nem tudja feldolgozni a szervezetem .Pangrolt szedek, és tartom a diétát.Ennek ellenére minden nap fáj a gyomorszájam, hányingerem van, és fulladok.10 kg fogytam 2016 nyarán kb. másfél hét allatt.Azóta sem sikerült visszanyernem a régi 58kg súlyomat.Lisztérzékenységre, laktózérzékenységre, parazitára, candida gombára nem történt vizsgálat. A gyomortükrözés daganatott sem más elválltozást nem mutatott ki.Ultrahang vizsgálat negatív volt.Mégsem javulok.Néha vizet innom is nehéz, de a napi két litert valahogy lenyomom.Állandó székrekedésem van, szúr a torkom szájpadlásom, és a nyelvem.Utobbi állandóan fehér, csak a fogaim nyoma látszik a nyelvem oldalán.Naponta sokszor nem savas váladékot kell kiköpnöm, és romlanak a fogaim.Állandóan szedett gyógyszereim klonazepám, cimbalta kedéjállapotjavító, és tegretol cr 200mg.A gasztróenterológus azt mondta sajnos nem fogok tudni segíteni, mert ez felszívódási zavar. Legyengültem szeretnék valami megoldást találni.Az lenne a kérdésem hogy a régóta rendszeresen szedett gyógyszetek okozhatták e ezt az állapotot? Gerincsérvemre is sokáig szedtem gyulladáscsökkentőket, és kaptam 3 évig szteróid inyekciókat.Hogyan, mivel tudnám rendbehozni a bélflórámat? Ön ajánlja e a béltisztítást, ha igen mivel, mert nagyon sokféle termék van és nem tudom hogy esetemben melyik alkalmazható.Illetve mivel tudnám ezt az áldatlan állapotot helyreállítani. Jó az étvágyam de már nem merek enni mert akkor erősebben fulladok.Kérem adjon tanácsot.Válaszát előre is köszönöm. Csilla

Megválaszolt
Kategóriák: Emésztés

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2017. Március 20.

    Kedves Csilla!

    Mindenekelőtt CT vizsgálatot lenne érdemes elvégezni. 
    Amennyiben ez negatív, akkor a NaturalSwiss Cleaninside béltisztító kúrát és a swissprobiotikum szedését javaslom.
    Üdvözlettel

    Dr. Podlupszki Csaba

Kérdés

Étvágytalanság,puffadás ,teltségérzet is jelen van,

A problémám ott kezdődött,hogy kb 1 hete begörcsölt a bal oldali vesém. Nem ez volt az első alkalom,bevettem 2szem Nospa-t és pár órán belül elmúlt a fájdalom. Azóta viszont a bal bordaív alatt fájdalmat,nyomást érzek mintha lenne ott valami.Furcsa mert ha a jobb oldalamra fekszem jobban érzem a nyomást. Emelett különböző helyeken görcsöl a hasam (bal alhas,jobb alhas ). Étvágytalanság,puffadás ,teltségérzet is jelen van,illetve 3napja megváltozott a székletem színe (zöld) ,és a székelés is nehezen megy hiába ingerem van. Ön szerint mi lehet a probléma? Válaszát és segítségét előre is köszönöm. Tisztelettel: Bari Gabriella

Megválaszolt
Kategóriák: Puffadás

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2017. Január 22.

    Kedves Gabriella!

    Javasolnám, mielőbb keresse fel háziorvosát, aki a megfelelő vizsgálatokat fogja elvégezni.

    Üdvözlettel  Dr.Podlupszki csaba


Kérdés

A közelmúltban húszonhét éves lányom ételintolarencia vizsgálaton vett részt

Tisztelt Doktor Úr! A közelmúltban húszonhét éves lányom ételintolarencia vizsgálaton vett részt. A búza, gliadin, tehéntej, kazein tojás pozitív éttéket adott. Tehéntej 131, ami a legmagasabb. Gliadin, búza, 62,68. Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, ilyenkor szükséges -e lisztérzékenységi vizsgálatot végezni? Neki 2 évvel ezelőtt volt ilyen ttg igg iga vizsgálata. Eredmény 1,8 lett. Negatív. A tünetei azóta is székrekedés, hasi fájdalom, soványság. A dietetikus liszt, tej, tojás mentes diétát írt elő. Rövid időn belül a hasfájás nagyon ritka, székrekedés megszünt. Ez alapján lehet- mégis lisztérzékeny, ha a két évvel ezelőtti eredménye negatív? Még két éve a labor, vékonybél ct, hasi ultrahang is negatív lett. Köszönöm válaszát.

Megválaszolt
Kategóriák: Szorulás

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2016. November 16.

    Tisztelt Érdeklődő,

    Ebben az esetben mindenképpen javaslom az endoszkópia elvégzését, amivel a biopszia is megoldható.

    Üdvözlettel:
    Dr. Podlupszki Csaba

Kérdés

Hogyan lehetséges a szorulás kezelése?

Tisztelt Szarka Anita!
Kérem, segítsen, mit tehetek azért, hogy megint minden normális legyen, és megszűnjön végre a szorulásom? Van, amikor napokig nincsen székletem, amikor pedig van, nagyon kemény, ezért fájdalommal jár az ürítés. Próbálkoztam már több mindennel, szedtem szorulás elleni táplálékkiegészítőt, ha már nem bírom, akkor hashajtót is beveszek, de egyik sem az igazi. Most már ott tartok, hogy enni sem merek, mert állandóan puffadt vagyok, kiáll a hasam. Zavar ez a helyzet, de nem tudom, mitévő legyek. Remélem, tud valami bíztatót mondani a szorulás kezelésére, nagyon várom a válaszát!
Köszönettel:
Nóra

Megválaszolt
Kategóriák: Szorulás

Válasz

  1. Szarka Anita
    Szarka Anita Dietetikus
    2016. Március 26.

    Kedves Nóra,

    Nincsen egyedül a problémájával, sajnos sokakat érint a krónikus szorulás, amiről akkor beszélhetünk, ha a spontán ürítések száma hetente kevesebb, mint három. A szorulás általában a nem megfelelő életmód, a kevés mozgás és az állati zsírokban, szénhidrátokban, cukorban gazdag élelmiszerek, a mirelit, kész- és félkész ételek, az alacsony rostbevitel, illetve egyes gyógyszerek, például a savlekötők, fájdalomcsillapítók hatására alakul ki, azonban nem lehet kizárni az IBS, és más bélbetegségek, így a vastagbélrák jelenlétét sem. Hosszabb ideje tartó, krónikus szorulás esetén ezeket mindenképpen ki kell zárni. Ha nincsen szervi problémája, a szorulás kezelése viszonylag egyszerű, azonban kitartást igényel. Javaslom egy minőségi méregtelenítő- és béltisztító kúra elvégzését, ezzel viszonylag gyorsan megszabadulhat a vastagbélben lerakódott salakanyagoktól, valamint helyreáll a bélmozgás, amik gátolhatták a széklet távozását. A kúra további előnye, hogy hozzájárul a bélflóra regenerálásához, ez azért fontos, mert a bélflóra jótékony baktériumai emésztőenzimeket termelnek, segítik a tápanyagok lebontását és felszívódását. A szorulás kezelése akkor lehet igazán hatékony, ha étrendváltással párosul, azaz elhagyjuk a fent említett egészségtelen élelmiszereket, ugyanakkor növeljük a rostokban gazdag ételek, italok, különösen a nyers zöldség és gyümölcsök fogyasztását. Kifejezetten ajánlom az Ön számára is a chia magot, a psyllium maghéjat, a teljes kiőrlésű gabonákat, a korpát, a zabpelyhet, a hüvelyeseket, az Aloe verát, az olívaolajat, a paradicsomot, a paprikát, és természetesen a szilvát, illetve a szilvalekvárt.

    Üdvözlettel,

    Szarka Anita

Kérdés

Mit tehetek a szorulás ellen?

Tisztelt doktor nő!
Az elmúlt hónapokban nagyon sokszor előfordult, hogy nincsen mindennap székletem, pedig korábban ezzel soha nem volt gondom. Van, amikor egy hét alatt csak kétszer vagy háromszor tudok WC-re menni, utána viszont szinte minden nap, de akkor is sokszor elég nehéz az ürítés. Ez azt jelenti, hogy szorulásom van? Mit tehet a szorulás ellen, hogyan lehetne megint egészséges az emésztésem, esetleg érdemes hashajtót szednem?
Köszönettel:
Márton Rita

Megválaszolt
Kategóriák: Szorulás

Válasz

  1. Dr. Rónay
    Rónay Barbara Dietetikus, funkcionális táplálkozás és hormon tanácsadó
    2016. Március 22.

    Kedves Rita,

    Sokan gondolják tévesen, hogy szorulásuk van, és ezért feleslegesen kezdenek hashajtót szedni, aminek súlyos következményei lehetnek. Nem árt ugyanis tudni, hogy a hashajtóra bizony könnyen rá lehet szokni. Valóban érdemes tisztázni, hogy pontosan mit értünk szorulás alatt. Ebben segít a Roma III. kritériumrendszer, amit, ha megengedi, szó szerint idéznék, mert mások számára is fontos lehet. Krónikus szorulásról abban az esetben beszélhetünk, ha az alábbi tünetek közül minimum kettő, az utóbbi fél évben, legalább három hónapig jelen van:

    • A székelések több, mint negyede erőfeszítéssel jár.
    • A székelések több, mint negyedében a széklet kemény, csomós.
    • A székletürítés több, mint negyedét nem érezzük elégségesnek.
    • A székletürítések több, mint negyedében úgy érezzük, mintha elzáródott volna a végbelünk.
    • A széklet az ürítések több, mint negyedében csak kézi, vagy más külső segítséggel távozik.
    • Hetente háromnál kevesebbszer fordul elő spontán ürítés.

    Valamint:

    • Hashajtó szedése nélkül, ritka a puha, laza széklet.
    • Nem lehet IBS-t diagnosztizálni.

    Amennyiben, a fentiek alapján Önnek szorulása van, és nincsen szervi elváltozása, bélbetegsége (pl. vastagbélrák), akkor a legjobb megoldás a rendszeres méregtelenítés és béltisztítás, valamint a rostos élelmiszerek fogyasztásának növelése, és a szorulást előidéző, állati zsírokban, fehér cukorban, fehér lisztben, szénhidrátban és tartósítószerekben, adalékanyagokban bővelkedő ételek elhagyása. Javaslom ezen kívül a rendszeres mozgást, illetve a probiotikumok és a prebiotikumok bevitelét is, ezek ugyanis helyreállítják az emésztésben is fontos szerepet kapó bélflóra egyensúlyát. Tapasztalataim szerint a Natural Swiss termékei mind a béltisztítás, mind a probiotikumok pótlása terén kiválóan működnek. Mindenképpen vegye komolyan a krónikus szorulást, mielőtt bármilyen kúrába kezd, keresse fel háziorvosát, és zárják ki az esetleges betegségek jelenlétét!

    Üdvözlettel

    Dr. Rónay Barbara

Kérdés

Szorulás kezelése béltisztítással

Tisztelt doktor úr!
Régóta küzdök a szorulással, ami valósággal megkeseríti a mindennapjaimat. Nem is hiszi el, mennyit szenvedek. Kétsége vagyok esve, mert lassan minden gondolatom a vécé körül forog. Sokszor napokig nincsen székletem, amikor mégis, akkor pedig nehézkes az ürítés. Sokat olvastam a szorulásról, kb. másfél hónapja megváltoztattam az étrendemet is, igyekszem egészségesen étkezni, nem iszom kávét, nem eszem cukros, zsíros ételeket, mégsem érzek nagy javulást. Bár, amióta több rostos ételt fogyasztok, kicsit jobb a helyzet, a székletem valamivel lazább lett, de még mindig nagyok a szünetek két vécézés között. Abban kérem a segítségét, hogy ajánljon olyan módszert a szorulás ellen, amivel gyorsabban eredményre vezet. Létezik egyáltalán ilyen?
Válaszát várja, egy elkeseredett anyuka

Megválaszolt
Kategóriák: Szorulás

Válasz

  1. Dr. Podlupszki
    Dr. Podlupszki Csaba Gasztroenterológus
    2016. Március 19.

    Kedves anyuka!

    Ne keseredjen el, hiszen jó úton jár, megtette az első lépést a szorulás megszüntetése érdekében. Nagyon fontos, hogy legyen türelmes, gondoljon arra, hogy a szorulás sem egyik napról a másikra alakult ki. Tételezzük fel, mert ez a leggyakoribb, hogy Önnek nincsen semmilyen emésztőrendszeri betegsége, ezért a szorulás a nem megfelelő táplálkozásra vezethető vissza. A diétája megfelelőnek tűnik, ezt kiegészíteném azzal, hogy a kész- és fékész ételeket is próbálja meg elkerülni, valamint igyon minél több vizet. Nagyon jól teszi, hogy növelte a növényi rostok fogyasztását –ezek közül a psyllium maghéjat, a chia magot, az Aloe verát és a korpát különösen ajánlom–, hiszen nagyszerűen letakarítják a bélfalra tapadt, és a víz felszívódása miatt, megkeményedett salakanyagot. Úgy működnek, mint egy hatékony seprű. A lerakódásoktól megszabadított vastagbélnek nő az átmérője, és visszaáll az egészséges bélmozgás, ennek köszönhetően az ürülék zavartalanul távozhat, ami már önmagában is megszüntetheti a szorulást.
    Ráadásul a felszívódás ismét normális lesz, így, ha továbbra is egészségesen étkezik, kisebb az esélye a mérgek- és a salakanyagok ismételt felhalmozódásának. Mindez azonban lassú folyamat, ezért javasolt a méregtelenítés- és béltisztítás rendszeres elvégzése. Lényeges, hogy minőségi kúrát válasszon, mert ezek pótolják a nem megfelelő anyagcsere miatt hiányzó tápanyagok egy részét is, valamint a probiotikumokhoz hasonlóan, támogatják a bélflóra helyreállítását. Utóbbi különösen fontos, hiszen a bélflóra jótékony baktériumai emésztőenzimeket termelnek, és segítik a hasznos anyagok felszívódását.
    Azt ajánlom tehát, hogy továbbra tartsa be a kímélő étrendet, és végezzen el egy béltisztító programot, amit évente legalább kétszer ismételjen meg. Saját tapasztalataim alapján a béltisztításra és méregtelenítésre a Natural Swiss programot ajánlom a figyelmébe. Ez a szorulás elleni legjobb módszer, ami a megelőzésben is sokat segít.

    Tisztelettel

    Dr. Podlupszki Csaba