Válasz
-
Kedves Szabolcs!
A leírtak alapján, javasolnám egy dietetikus felkeresését, aki a megfelelő szaktudásával tudja kezeli az Ön által leírt panaszokat.
Tisztelettel Dr.Podlupszki Csaba
43 éves nő vagyok. Az a problémám, hogy kb. fél éve havonta 3 szor feldagad az ajkam, illetve. folyamatosan csalánkiütés jön ki rajtam, a szem környékén és általában a könyökömnél, már szedtem antihisztamint is, addig jó is, de ha abbahagyom jönne K a tünetek.Vérnyomáscsökkentőt szedek Vidotinkomb-ot, Rilmenidin,, Nebibeta. Voltam bőrgyógyászaton ott azt mondták a Vidotin komb okozza, lecserélte a háziorvos Tanydonra és Cetirizint írt hozzá. 2 hétig nem is voltak tüneteim, aztán újra előjöttek, de már kevésbé dagadt fel a szám, most inkább a csalánkiütés jön élő. Már nem tudom hová forduljak? Milyen irányba induljak, a háziorvos se igazán partner? Köszönöm, hogy elolvassa.
Tisztelt Doktor Úr! Évek óta szenvedek hasi görcsökkel illetve hasmenéssel, tejtermék fogyasztása után. Gondoltam laktózérzékeny lehetek, így elkezdtem laktózmentes termékeket fogyasztani. A tünetek nagyrészt meg is szűntek. A mai napig ragaszkodom ezekhez a termékekhez azonban az elmúlt hónapban rávettem magam hogy én erről egy papírt is szeretnék, amivel úgymond megerősíthetem magamban ezt a feltételezést. H2 kilégzéses teszt elvégzése után az eredmény negatív lett. Gyomorproblémák sem voltak a 25 mg laktóz elfogyasztása után. Viszont most bajban vagyok, mert magasabb laktóztartalmú ételeket továbbra sem tudok fogyasztani mert a hasi problémák fenn állnak, de papírom van róla hogy nem vagyok laktózérzékeny. Ilyenkor mi lenne a teendő? 1 éve tej allergia teszten is voltam ami szintén negatív lett. Kezdek kifogyni az ötletekből és azért jó lenne tudni hogy milyen problémám lehet hogy tudjak a diétára is oda figyelni. Várom válaszát!
Kedves Szabolcs!
A leírtak alapján, javasolnám egy dietetikus felkeresését, aki a megfelelő szaktudásával tudja kezeli az Ön által leírt panaszokat.
Tisztelettel Dr.Podlupszki Csaba
Fokozott nyáladzasom van. nem reflux voltam kivizsgáláson.szivpanaszaim miatt gyógyszer élet szedek de mellé khatasként egyik sem jelez ilyen probléma T. Voltam hasi ultrahang ön is nem találtak semmit.a nyál színtelen habos muszáj kikopni már naponta elhasználom vagy 100 papírzsebkendő t. Már nagyon zavar a körzeti orvos tehetetlen már éjszaka is keletkezik akkor sűrű BB az állaga.mi lehet az ok?
Kedves érdeklődő!
Tisztelettel dr.Podlupszki Csaba
T.Hölgyem! Kb 1 hete főleg étkezések után az egész testem tűzben ég. A bőröm alatt mintha valami maró folyadék folyna, minden izületem ég, és viszket az egész testem . A torkom kiszárad , a szemeim égnek és ki vannak száradva . Várom megtisztelő válaszát, javaslatát, merre induljak el . Köszönettel Zsolt
Remélem tudtam kérdésében segíteni.
Jó napot kívánok! Azzal a kérdéssel fordulok most Önhöz, hogy sógorom megcsipte egy darázs 2 napja a mutató ujján. Eleinte úgy nézett ki neki mintha ki ázott volna a bőre azon a részen, mára már le hamlott neki be vorosodott, be duzzadt (olyan mint akinek megvan égve a keze). Hiába iszik Kalciumot nem múlik neki. Mivel lehetne ezt kezelni vagy mit kéne tenni? Válaszát előre is köszönöm. Szép napot kívánok Önnek!
Kedves Anikó!
A csípés helyén jelentkező szokatlan reakciók – elhúzódó, az átlagosan nagyobb méretű duzzanat - után mindenképpen forduljunk allergológus szakorvoshoz.A méh- és darázsméreg allergia tünetei lehetnek enyhe, helyi panaszok, de súlyos, életveszélyes állapot is kialakulhat. Az enyhébb panaszok közül különös figyelmet igényel, ha a csípés helyén több napon át tartósan fennálló, vörös, viszkető, nagyméretű, 12 cm-t meghaladó átmérőjű duzzanatot tapasztalunk.
A darázs váladéka lúgos méreganyagot juttat a bőrbe, így azt savas oldattal, pl. citromlével, ecetes vízzel érdemes kezelni. A rovar okozta csípés esetén mossuk le a bőrt langyos, szappanos vízzel és használhatunk antihisztamin, illetve lidokain tartalmú kenőcsöt és jeges borogatást is.
Üdvözlettel Dr.Apostol Éva
Kedves Doktornő! 7 éves unokámnak a kezén ,mostmár a lábán is ,és a körmémél is vírusosos szemölcs van.sok mindennel próbálkoztunk,de nem múlik.a bőrgyógyásznak nem engedi leszedni.Tudna ajánlani valami hatásos szert? Üdvözlettel:Zsuzsa
Kedves Zsuzsa!
A vírusos szemölcs kialakulását, elősegítheti még, az immunrendszer legyngült állapota.A szemölcsök kezelése elsősorban bőrgyógyászati feladat.Próbáljanak a gyermek lelkére beszélni, hogy mielőbb ezek a szemölcsök legyenek eltávolítva.
Legoptimálisabb módszer a fagyasztásos szemölcseltávolítás, melynek során speciális eszközzel a szemölcsöt megfagyasztják, melynek hatására az elemelkedik a bőrfelszínről, s néhány nap alatt leszárad.
Tisztelettel Dr.Apostol Éva
Tisztelt dr.Podlupszki Csaba! Körülbelül 6 hete elkezdtem köhögni, hàziorvosom curam gyógyszert kaptam, àllapotom nem javult,elmentem gégészetre,ott kaptam levolofluxicint. Voltam tüdőgondozóba,arcüreg röntgenen, minden negatív. Egy idő utàn úgy éreztem, mintha valami csiklandoznâ a torkomat, folyamatosan êreutem, hogy jön föl vàladêk,ami nyúlós ragacsos, néha teljesen beragadt a torkomba, orromból is ugyanilyen vàladékot fújok. Sokat fogytam,2 hètig nem èreztem èhsèget. Mostmár ennèk, de ha eszek,utána jön föl a torkomba ez a ragacsos váladèk, nèha csak fölöklendezni birom. Alig merek enni, mert nagyon rossz utána. Voltam gasztroenteorològiám, kaptam savlekötőt, nem sokat segìt Idõnkênt csak nyál jön rengeteg Hetek teltek mire idõpontot ksptam, ês semmire nem jutottam Kêrdèsem,ez lehet reflux,vagy komolyabb problêma? Köszön válaszát előre is!
Nem hiszem, hogy refluxról lenne szó. Sokkal inkább allergiára tippelnék.
Tisztelt DR-Nő! Kérdésem az lenne, mi az oka a gyakran visszatérő Herpes vírusnak! Köszönöm!
Kedves Ibolya!
A herpesz jellemzően akkor tér vissza, amikor immunrendszerünk valamilyen okból meggyengül. Így beszélhetünk a herpesz aktív és passzív időszakáról. A kiújulás okai között szerepel a kimerültség, a menstruáció vagy a napégés, de lelki összefüggéseket is megfigyeltek a stressz és a szorongás kapcsán.
Tisztelettel Dr.Apostol Éva
Válasz
Kedves Kérdező!
Az elmondottak alapján a panaszai valóban allergiás tünetek lehetnek. A legfontosabb az lenne, hogy sikerüljön tisztázni a kiváltó okot.
Amikor kezdődtek az allergiás panaszok, akkor kapott-e új gyógyszert? Elkezdett-e valami új kozmetikumot, mosószert használni? Étkezésében történt-e akkor valami változás?
Érdemes lenne felkeresni egy allergológust, esetleg allergiatesztet csináltatni, hogy sikerüljön azonosítani, hogy mi okozza a panaszait. Sok hasonló esetben egy-egy gyógyszer vagy élelmiszer kísérőanyaga a „bűnös”, amit nehéz beazonosítani. Vezessen naplót, hogy mikor rosszabbak a panaszai, ekkor mit csinált, mit fogyasztott, hátha sikerül észrevenni valamilyen mintázatot.
Mindig legyen otthon allergia kezelésére való gyógyszer. Ha pedig az allergiás reakció súlyosbodna, nehézlégzés, nyelészavar, „gombócérzés” jelentkezne a torkában, akkor azonnal forduljon orvoshoz!
Jó egészséget kívánok!
Üdvözlettel,
Dr. Tóth Sára Rebeka